Цена 1 часа рабочей силы, как правило снижается.

Донецький слідчий ізолятор

Материал из m-17.info

Перейти к: навигация, поиск

/ ПРАВО / ПЕРЕЧЕНЬ ПЕНИТЕНЦИАРНЫХ УЧРЕЖДЕНИЙ УКРАИНЫ /


Донецкий следственный изолятор

Адрес: 283086, г.Донецк, ул. Кобозева, 4

Номер телефона: (062) 304-78-11, 071-453-15-50

Электронная почта: si_dongsin@minjust-dnr.ru

Начальник СИЗО — начальник арестного дома: майор внутренней службы А.А. Силаев

До 2014 года

83086 м. Донецьк, вул. Кобозєва, 4, тлф.(062) 335-71-60

Донецький слідчий ізолятор № 5 Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області

Свою історію Донецький слідчий ізолятор починає з 1911 року, коли у м. Юзівка Єкатеринославськой губернії була побудована в’язниця. Під час Великої Вітчизняної війни вона була вщент зруйнована і тільки у 1944-45рр. відновлена повністю. Сучасний вигляд слідчий ізолятор набув у 1950-70 роках. Всі етапи розвитку установи пов’язані з конкретними іменами її керівників Рижова А.І., Мажари Г.Ф., Буряченко І.А., Пастернак Г.Г., Швидкий І.К., Куліков В.Т., Куйбишев В.Ю., Резаков Д.М., Татаренко І.В.

На даний час установу очолює начальник СІЗО Брагін Станіслав Станіславович.

Другие сотрудники Донецкого следственного изолятора.

Установа призначена для тримання осіб, відносно яких вибраний запобіжний захід – утримання під вартою; засуджених до позбавлення волі, відносно яких вирок не вступив в законну силу; осіб залишених для роботи по господарському обслугованою; залишених або перевезених з інших ВК або СІ; осіб що відбувають покарання у вигляді арешту; осіб засуджених до довічного позбавлення волі тощо.

Для утримання контингенту в установі є 313 обладнаних камер, загальною площею 5485,6 кв. м. Загальна площа території складає 13373 кв. м.

На території слідчого ізолятора розміщені учбово–виробничі майстерні, в яких спецконтингент набуває навичок швацької і столярної справи, картонажних робіт. У УВМ заходиться 4 цехи: швацький, в якому організовано шиття рукавиць; картонажний – де виготовлюють паперові міхи й конверти; столярний – в якому проводяться ремонти столярних виробів; переробки пластмасової вторинної сировини.

У серпні 2005р. на базі СІ з метою забезпечення умов для надання освітніх послуг неповнолітнім особам, відкриті 9-й та 10-й класи Донецької вечірньої школи №1. До школи зараховано 53 учня . Інші підлітки притягуються до занять самоосвітою.

Медична частина установи має стаціонар на 43 ліжка для хворих загально соматичного профілю; ізолятор для хворих на туберкульоз; камери-ізолятори для осіб з психічною патологією, з шкірною патологією, для венерологічних хворих, для осіб, що вимагають медичного спостереження.

Амбулаторний прийом здійснюється лікарями МЧС СІЗО після долікарського огляду фельдшера. Навантаження на терапевта складає 34 хворих на день. Фтизіатрична допомога хворим на активний туберкульоз здійснюється в співпраці з обласним протитуберкульозним диспансером. Асортиментний і кількісний набір медпрепаратів достатній для лікування хворих. Невідкладна кваліфікована медична допомога засудженим здійснюється цілодобово черговими лікарями й фельдшерами.

У Донецькому СІЗО накопичений певний досвід роботи з громадськими і релігійними організаціями. Впродовж останніх чотирьох років в установі було реалізовано три проекти, направлені на організацію дозвілля, спорту і навчання засуджених.

Адміністрацією створені необхідні умови для роботи релігійних організацій. Богослужіння і релігійні обряди проводяться один раз на тиждень. Особи, узяті під варту, мають можливість слухати проповіді по радіомережі установи. СІЗО щомісячно одержує різну гуманітарну допомогу для слідчо–заарештованих і засуджених від двох релігійних організацій і Донецького міського добродійного фонду «Доброта».

Заняття фізичною культурою і спортом з неповнолітніми проводяться в спортзалі установи за розробленою програмою. Кожна камера забезпечена настільними іграми. Організовуються турніри з шахів та шашок. Для засуджених, що відбувають покарання, обладнані два спортивні майданчики. У вихідні і святкові дні проходять змагання з тенісу, волейболу, стрітболу. Щорічно проводиться літня спартакіада.

У Донецькому слідчому ізоляторі міститься понад 100 підлітків у віці від 14 до 18 років. Організацію й проведення в установі роботи з неповнолітніми забезпечують фахівці соціально – виховної та психологічної служби. До виховної роботи притягуються фахівці Донецького центру соціальних служб, що надають психолого–педагогічну допомогу узятим під варту молодим громадянам. В рамках реалізації проекту «Соціальна реабілітація неповнолітніх» та за фінансовою підтримкою Міжнародного фонду «Відродження» були привернуті представники молодіжної місцевої суспільної організації «Тренінг – круг», фахівці, що працюють в педагогічній і психологічній сферах.

Для забезпечення соціально – виховних заходів створена відповідна матеріально – технічна база. В рамках проекту був обладнаний учбовий клас з аудіо – відео апаратурою, та спортивний куточок з необхідним інвентарем. У установі функціонує бібліотека, фонд якої складає 10629 екземплярів книг.

Известные заключенные

Дополнительная информация

В 2005 году на тендерных торгах изолятор закупал 120 т. мяса.

Женщины с детьми и беременные содержатся в Донецком следственном изоляторе в жутких условиях. В 2011 году работники прокуратуры Донецкой области Украины были просто шокированы, когда нагрянули с проверкой в СИЗО. В одной из камер, где находится восемь человек, нет условий для содержания маленьких детей. Помещение не оборудовано принудительной вентиляцией, а из-за постоянной стирки и сушки белья в камере очень душно, потолок и стены от сырости покрыты грибком, пише "Сегодня".

Кроме того, в камере не хватает детских кроватей, пеленального столика и игрушек. «Не обеспечено право матерей с детьми на прогулку. Вместо ежедневной двухчасовой прогулки, предусмотренной законом, женщины с детьми получают возможность гулять лишь один раз в трое суток и то, всего один час», — говорят в пресс-службе Донецкой областной прокуратуры.

Женщины в местах предварительного заключения лишены возможности получения акушерской и педиатрической помощи.

Кроме того, все, родившие детей во время своего заключения, не получают материальной помощи, предусмотренной государством.

За состоянием здоровья и развитием детей здесь тоже никто особо не следит. В СИЗО нет детских весов, и прибавка ребенка в весе не контролируется. Малышей прививают не в срок, а болеющие детки не получают специальные лекарства.

«Исполняющий обязанности прокурора донецкой области Валерий Коршиков уже внес представление с требованием принять меры по устранению выявленных нарушений законодательства, а также рассмотреть вопрос о привлечении виновных к ответственности», — заявили в пресс-службе прокуратуры Донецкой области.


Личные инструменты