Цена 1 часа рабочей силы, как правило снижается.

Історія апеляційного суду Дніпропетровської області

Материал из m-17.info

(Различия между версиями)
Перейти к: навигация, поиск
Vladimir (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «<small>/ ПРАВО / Про суды и судей Украины / [[Апеляційний суд Дніпропетровської області (м. …»)
Следующая правка →

Версия 08:05, 7 марта 2012

/ ПРАВО / Про суды и судей Украины / Апеляційний суд Дніпропетровської області (м. Дніпропетровськ) /


Історія апеляційного суду Дніпропетровської області починається з судової реформи 1864 року, коли було введено систему незалежних судів, де засідали професійно підготовлені судді. 8 квітня 1869 року в місті Катеринославі (нині Дніпропетровськ) був відкритий Окружний суд. 6 червня 1896 року у центрі міста по проспекту було закладено нову, спеціальну споруду суду, який відкрився восени 1898 року. У той час у суді було 1 цивільне і 1 кримінальне відділення, 9 суддів, 7 прокурорів, 12 судових слідчих. За навантаженням справ Катеринославський окружний суд займав перше місце в Росії.

Революція 1917 року поставила питання про необхідність створення в Україні власної судової системи.

Перехід від організації судових органів періоду громадянської війни до мирного часу проходив у надзвичайно складних умовах.

20 травня 1932 року постановою ВУ ЦВК і РНК УСРР про зміну в організації судових органів в Україні створюються обласні суди, які розглядали по першій інстанції віднесені до їх підсудності цивільні і кримінальні справи, а також як суди другої касаційно-ревізійної інстанції – справи, вирішені народними судами.

16 серпня 1938 року був прийнятий закон "Про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік", за яким Дніпропетровський обласний суд належав до судів УРСР.

З початком війни суд припинив свою роботу. Переважна більшість суддів та оперативних працівників суду пішли на фронт, де здебільшого служили в системі військових трибуналів бойових частин. Після визволення України від фашистських військ Дніпропетровський обласний суд відновив свою роботу, комплектуючись із реевакуйованих суддів, а також шляхом підготовки судових працівників на тримісячних юридичних курсах.

З повоєнних років до 1958 року головою Дніпропетровського обласного суду була А.Богданова;

у 1958 – 1976 роках – А.Яворський;

у 1976 – 1985 роках - В.Буркун;

у 1985 – 1994 роках - Н.Меркулова.

у 1995 - 2010 роках – В.Віхров

Личные инструменты